Вільям Сомерсет Моем — британський письменник, один з найвидатніших прозаїків першої половини ХХ століття.

Вільям Сомерсет Моем — британський письменник, один з найвидатніших прозаїків першої половини ХХ століття.

Сомерсет Моем народився 25 січня 1874 в Парижі, в родині юриста британського посольства у Франції. У дитинстві Моем говорив тільки французькою, англійську мова освоїв лише після того як в 10 років осиротів і був відісланий до родичів в англійське місто Уітстабл в графстві Кент. Про своє дитинство письменник згадує: «Я був малий на зріст; витривалий, але не сильний фізично; я заїкався, був сором'язливим і мав слабке здоров'я. У мене не було схильності до спорту, який посідає таке важливе місце в житті англійців; і — чи то по одній з цих причин, чи то від народження — я інстинктивно цурався людей, що заважало мені з ними сходитися».

Навчання Сомерсет Моем розпочав в Королівській школі в Кентербері. Потім вивчав літературу і філософію в Гейдельберзькому університеті. У 1892 році він вступив до медичної школи при лікарні св. Хоми в Лондоні — цей досвід відображено в першому романі Моема «Лиза из Ламбета» (1897). Перший успіх на терені літератури Моему принесла п'єса «Леди Фредерик» (1907).

Під час першої світової війни співробітничав з МІ-5, в якості агента британської розвідки був відправлений до Росії з метою не дати їй вийти з війни. Перебував в Петрограді з серпня по листопад 1917 року, неодноразово зустрічався з авторитетними політичними діячами. Покинув Росію після провалу своєї місії (Жовтнева революція). Робота розвідника знайшла віддзеркалення у збірці з 14-ти новел «Ешенден, або Британський агент» (1928).

Після війни Моем продовжив успішну кар'єру драматурга, написавши п'єси «Круг» (1921), «Шеппі» (1933). Успіхом користувалися і романи Моема — «Бремя страстей человеческих» (1915) — практично автобіографічний роман, «Місяць і мідяки» (1919), «Пироги и пиво» (1930), «Театр» (1937), «На жалі бритви» (1944 ).

У липні 1919 року Моем в гонитві за новими враженнями вирушає до Китаю, а пізніше — в Малайзію, де він черпає натхнення для двох збірок оповідань.

1928 року письменник купує віллу в Кап-Ферра на Французькій Рив'єрі, яка стала одним з найбільших літературних салонів і будинком письменника на все життя. У Моема іноді гостювали Уїнстон Черчілль, Герберт Уеллс, Жан Кокто, Ноель Кауард та інші знаменитості. Його творчість продовжувала поповнюватися п'єсами, оповіданнями, романами, нарисами і дорожніми книгами. До 1940 року Сомерсет Моем вже став одним з найвідоміших і найбагатших письменників англійської літератури.

Сомерсет Моем помер 15 грудня 1965 року під французькому містечку Сен-Жан-Кап-Ферра, поблизу Ніцци, від пневмонії. Могили як такої у письменника немає, оскільки його прах був розвіяний під стіною Бібліотеки Моема, при Королівській школі в Кентербері.

Немає товарів для показу у автора.